Киев, пр. Лобановского 6А
офис 145 (Краснозвездный)
info@cambridge-club.kiev.ua
Программа партнерства
+38 044 222 64 35
+38 095 696 07 10

6 порад, які допоможуть читати оригінальні матеріали англійською

6 порад, які допоможуть  читати оригінальні матеріали англійською
by

Якщо ви тільки починаєте вивчати мову, ви, мабуть задавались питанням, як можна читати статті у New York Times, Newsweek чи BBC і все-все розуміти. Пропонуємо вам почати з малого і поступового прийти до читання оригінальних текстів англійською.

Давайте спочатку з’ясуємо, що означає термін  «оригінальний (аутентичний) текст». (Точніше, чим він не є). Це не текст зі сторінок вашого англійського підручника чи адаптованої літератури, він не відредагований і не створений спеціально для потреб студентів, а орієнтований на носіїв мови. У широкому сенсі це всі тексти, які створюються у англомовній країні та обслуговують потреби її громадян – меню в ресторанах, брошури, рекламні каталоги, газетні статті, сайти, блоги, мапи, знаки тощо.

Чому важливо звертатись до оригінальних текстів під час вивчення мови?

  • Вони є вашим джерелом «живої мови», що особливо корисно тоді, коли ви не живете у англомовному середовищі. Наприклад, в оригінальних текстах ви зустрінете неформальну лексику, сленгові вирази та абревіатури, яких не знайдете у формальній чи адаптованій літературі.
  • Вони відтворюють сучасне культурне середовище – тому при читанні оригінальних текстів так важливо звертати увагу на контекст.
  • Оскільки метою вивчення мови є розуміння та використання її в реальному житті, оригінальні матеріали можуть стати індикатором, яких саме знань вам не вистачає для досягнення цієї мети.

Які тексти підходять до мого рівня знань?

Beginner – Elementary

Почніть з малого – наприклад, дитячих книжок. Іллюстрації допоможуть із запам’ятовуванням матеріалу – ваш мозок буде поєднувати нові слова з книги із картинками та образами. Лексика та граматика зазвичай нескладна, а значення незнайомих слів можна зрозуміти з контексту. Дитячі книжки містять чудові життєві уроки, на які ми, дорослі, можемо подивитись по-новому.

Рекомендуємо наступні книги: A Bear Called Paddington (Michael Bond), The Wind in the Willows (Kenneth Grahame), The House at Pooh Corner (AA Milne), The BFG (Roald Dahl), Charlotte’s Web (EB White), Green Eggs and Ham (Dr. Seuss).

Окрім дитячих книжок, зверніть увагу на інші прості тексти – такі, як меню англійською мовою. Можна навіть попрактикувати із другом чи подругою замовляти їжу з цього меню.

https://www.gordonramsayrestaurants.com/restaurant-gordon-ramsay/menus/ – меню закладу Гордона Рамзі у Лондоні.

https://www.theritzlondon.com/dining-drinks/restaurant-menus/ – меню мережі отелів Рітц.

http://www.davidburkekitchennyc.com/menus.php – меню Кухні Девіда Бурке.

Корисними стануть і вебсайти з описом відомих фільмів, наприклад, http://www.imdb.com/. Читайте описи фільмів та виписуйте слова, за допомогою яких зможете аргументувати свій вибір англомовному приятелеві.

Elementary – Pre-intermediate

Окрім дитячих книжок, можна починати читати ширший діапазон текстів, наприклад, прогнози погоди на www.weather.com. Спробуйте написати про погоду у своєму регіоні, використавши ключеву лексику сайту.

Цікавою директорією є сайти з пошуку роботи, наприклад, indeed.com. Використавши пошукові слова (у секціях «Що?» та «Де?»), можете оглянути список вакансій, виписати свої робочі завдання та обрати найкращу пропозицію. А на сайті CareerBuilder.com чи Moster.com можна навіть створити онлайн профіль і підготуватись до підкорення серйозніших вебсайтів – таких, як LinkedIn.

Intermediate

Якщо ви недавно перечитали книгу рідною мовою, спробуйте прочитати її англійською. Для цього підійде уся серія книг про Гарі Поттера або інші перекладені з англійської тексти. Знайомий контекст полегшить розуміння і дозволить вам швидше розшифрувати незнайомі слова.

Крім цього, на вашому рівні можна починати читати періодику – наприклад, The New York Times. Це видання цікаве тим, що, окрім новин та політики, містить тексти з багатьох сфер життя: бізнес, технології, наука, здоров’я, мистецтво, стиль, їжа, подорожі, нерухомість – тож, можна обрати щось собі до душі.

Upper-Intermediate-Advanced

На цих рівнях читання оригінальних матеріалів вже не являє собою якоїсь складності, тож чим більше ви читаєте англійською, тим краще! Станьте всеїдним та читайте усе, що вас цікавить – блоги, улюблений журнал чи інтернет-видання, пости відомих людей на Facebook чи Twitter. У пошуку нових цікавих ресурсів вам допоможуть вебсайти, які збирають статті на основі ваших інтересів:

StumbleUpon – знайомить вас з вебсайтами після вибору 10 сфер інтересу.

Digg – зібрання цікавих статей на одній сторінці.

Reddit – колекція картинок та вебсайтів, відібраних користувачами ресурсу.

Подібні пошуковці існують і для книг:

Your Next Read – обирає книжки на основі прочитаних вами раніше.

Jellybooks – дозволяє спробувати 10% обраної книги та зрозуміти, чи відповідає вона вашим інтересам.

Whichbook – ви обираєте, що саме вам потрібно у вашому наступному чтиві (щастя/сум, красиве/огидне) – і сайт надає рекомендації на основі вашого вибору.

Тепер ви знаєте, як обирати матеріали для вашого рівня та які ресурси допоможуть вам у виборі цих матеріалів. Але як вдосконалити самі навички читання і розуміти більше?

Отже, загальні поради:

1. Читайте у спеціально відведений час.

Якщо вашою метою є навчання та покращення навичок, необхідно відвести 30 хвилин на день і повністю присвятити себе читанню. Для цього не забудьте вимкнути звук на мобільному телефоні та інші електронні прилади, що можуть відволікти вас. Поставте сторонній таймер на 30 хвилин. Таким чином ваш мозок налаштується на робочий процес.

2. Задавайте питання та робіть нотатки.

Задаючи собі питання про сенс того, що ви читаєте, ви розвиваєте критичне мислення (про що йдеться у тексті, що мене здивувало, чого я не зрозумів, чому цей персонаж сказав це, про що він думав в цей момент і т.д.). Після прочитання певної кількості тексту (глави чи кількох сторінок), занотуйте основні події. Це розвине пам’ять і повернутись до прочитаного буде легше.

3. Працюйте над швидкістю читання.

Швидкість – це робота над тим, як ви читаєте у своїй голові. Для швидкого читання ритм внутрішнього голосу має бути наближений до ритму живої мови. Аби досягнути потрібного темпу, можна почати з простих текстів, читаючи їх якомога швидше. Також можна вчитись читати найчастотніші слова швидше – побачивши таке слово наступного разу, ваш розум вже не буде роздумувати над тим, як його прочитати.

4. Працюйте над розумінням.

Коли ви вже читаєте на комфортній для себе швидкості, час звернути увагу на розуміння тексту. Навчитись розуміти більше можна, читаючи вголос, або ж ставлячи собі запитання (див. пункт 2).

5. Перечитуйте.

Давайте виконаємо простий експеримент. Візьміть декілька параграфів тексту, перечитайте їх на звичайній швидкості. Занотуйте усе, що запам’ятали. Уривки речень теж рахуються!

Тепер перечитайте текст вдруге і запишіть все, що запам’ятали цього разу. Наскільки більше ви усього пригадали?

Чим більше ми читаємо той самий текст, тим більше його розуміємо. Перший раз ми концентруємось на словах. Другий раз – на значенні, на сенсі висловлювання.

6. Працюйте з лексикою.

Обирати економічну статтю та виписувати по 10-20 слів на параграф чи дитячу книгу і насолоджуватись процесом читання та ілюстраціями – вирішувати вам. Але у першому випадку вірогідність того, що ви закинете читання після декількох спроб, набагато вища. Втім, як викладачі і люди, схиблені на вивченні мов, можемо заявити: працювати з лексикою потрібно. Але підходьте до цього моменту раціонально: якщо ви розумієте значення слова з контексту чи воно не заважає загальному розумінню – виписувати його непотрібно. Якщо ж ви відчуваєте, ніби постійно зашпортуєтесь за якесь слово і незнання його не дає зрозуміти ключову ситуацію, чи, наприклад, настрій персонажу – мабуть, варто підглянути його у словничку. (Більше про роботу зі словами та запам’ятовування нової лексики ми писали у попередніх матеріалах).

Підсумовуючи, хочеться дати найголовнішу пораду – читайте із задоволенням та знаходьте нові аутентичні ресурси!

А що ви полюбляєте читати англійською? Дайте нам знати у коментарях.

 

При підготовці цієї публікації ми використовували такі матеріали:

1. How to Improve English Reading Skills.

http://www.fluentu.com/english/blog/how-to-improve-english-reading/

2. How to Use Authentic Materials for Teaching English.

http://www.fluentu.com/english/educator/blog/authentic-materials-for-teaching-english/

 

 

 

Share

Залишити відгук про курс

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *