пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Новини та акції
Cambridge Club взяв участь у пілотному проекті GoGlobal
Ініціатива GoGlobal громадської організації Global Office ставить за мету популяризувати вивчення іноземних мов в Україні. Минулого року в рамках проекту GoCamps 9000 дітей відвідали мовні табори на базі своїх шкіл, де більше 120 волонтерів з 40 країн світу навчали їх живої англійської мови. Заняття відбувались у форматі ігор, походів, театру тощо. За участю Британської Ради був проведений не менш важливий проект «Вчителі англійської мови – агенти змін», завдяки якій майже 4000 вчителів середніх шкіл мали змогу познайомитись з новітніми методиками викладання, аби потім представити їх у своїх школах.
Цього року ініціатива GoGlobal планує залучити і студентів філологічних факультетів. Пілотний проект стартував на базі Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. У першому етапі взяли участь 50 студентів III та V курсів, 30 з яких пройшли конкурсний відбір. Для них команда Cambridge Club провела тренінг-вступ до Кембриджського іспиту TKT (іспиту для викладачів, що перевіряє знання сучасних методик викладання англійської мови). 16 учасників тренінгу отримали право безкоштовно скласти TKT у екзаменаційному центрі Cambridge Club.
Ми поговорили з тренером та викладачем англійської мови Ольгою Лисенко та директором центру Cambridge Club Надією Приступою про участь в проекті та про те, чому важливо складати іспити на зразок TKT.
Чим для вас є проект «Teachers of English: Generation Next»?
Оля: Головна мета проекту – вплинути на традиційну класичну підготовку майбутніх вчителів і схилити їх на бік добра, тобто новітніх методик роботи у викладанні. Але у теперішньому світі самого знання цих методик замало – життєво необхідно підтвердити їх шляхом міжнародної акредитації. Чи варто нагадувати про те, який це чудовий додаток до вітчизняного диплому?
Надя: Можливість для цих молодих людей спробувати себе в цьому іспиті – це ще й реалізація моєї давньої мрії імплементувати TKT до освітньої програми вищих навчальних закладів. Адже тільки так ми можемо звірити нашу освіту з міжнародними стандартами. Для нашого центру і для мене особисто дуже почесно брати активну участь у реформі освіти в Україні, тож хочу подякувати координатору ELT проектів Любові Залюбовській за запрошення.
Навіщо складати TKT, а не інші іспити?
Оля: Cертифікат TKT – це гарантія свободи молодих спеціалістів, шанс не потрапити під пресинг ретроградності, запорука права на вільний творчий простір. Я би навіть порівняла його до міжнародної протекції. Але зараз сертифікатом володіє не кожен п’ятий і навіть не кожен десятий. І справа не у фінансовому факторі. Педагоги, що змушені проходити курси підвищення кваліфікації, часто витрачають набагато більше на проживання та проїзд до місця проведення курсів, ніж становить вартість іспиту. Чомусь вони забувають про те, що TKT є чи не пожиттєвою індульгенцією від курсів, офіційно визнаною Міністерством освіти і науки України.
Чи важко підготуватись до іспиту?
Оля: Матеріал, який входить до екзамену, охоплює програму підготовки бакалаврів та магістрів філологічних та педагогічних спеціальностей і не є чимось позахмарним. Переважна більшість кандидатів складають іспит з першого разу. Тож це з усіх боків доступний іспит. Тому я прагну, щоб цей пілотний проект став державною програмою і кожен молодий вчитель мав би таку ж унікальну можливість.

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!