Киев, пр. Лобановского 6А
офис 145 (Краснозвездный)
info@cambridge-club.kiev.ua
Программа партнерства
+38 044 222 64 35
+38 095 696 07 10

Як мотивувати дитину вивчати англійську: 9 порад батькам

Як мотивувати дитину вивчати англійську: 9 порад батькам
by

Усі батьки мріють, аби їхня дитина добре розмовляла англійською, бо в сучасному глобалізованому світі це не просто ключ до успіху, а передумова, без якої успіх неможливий. Але як часто на прохання позайматися чи зробити домашнє завдання ми чуємо «Я втомився/лась», «не сьогодні» чи «ну це ж просто англійська, прийду, розкажу що-небудь»? Як мотивувати дитину вивчати англійську вдома? Пропонуємо вам дев’ять порад, які точно вирішать цю проблему.

Для того, щоб розвинути мотивацію дитини (незалежно від віку), ви маєте бути зацікавленими в цьому самі та готовими надати їй необхідну підтримку та заохочення. Тому найперша порада звучить так:

1. Почніть з себе.

Діти завжди беруть приклад з батьків. Якщо ви нервуєте, розмовляючи англійською мовою у відпустці або при будь-якій спробі говорити у вас перед очима спливає образ Марії Іванівни, яка змушує вас розказувати список неправильних дієслів біля дошки – це ставлення передасться дитині. І навпаки – якщо дитина бачитиме, що ви читаєте, дивитесь фільми та розмовляєте англійською, у неї буде приклад для наслідування.

Вивчаючи англійську разом ви не тільки збільшите кількість якісного часу та спілкування, а й продемонструєте дитині, що краще говорити з помилками, аніж будувати досконалі речення у себе в голові.

2. Вивчення мови має приносити радість.

На жаль, домашні заняття англійською часто виглядають так – дитині дають підручник (часто шкільний) чи дитячу книжку з вправами, кажуть «вчися!» та йдуть займатися важливими дорослими речами. Аби заохотити дитину до вивчення мови, ви маєте брати участь. Якщо необхідно повторити або вивчити новий матеріал, зробіть це у формі гри – наприклад, Simon Says, Memory чи Snakes and Ladders. Діти обожнюють змагатися, тож перед початком гри можете встановити правило – той, хто не скаже впродовж гри жодного слова рідною мовою, обирає наступну гру.

3. Вивчення мови має бути персоналізованим.

Якщо ваша дитина ненавидить спорт, навряд чи буде розумним дивитися з нею трансляції футбольних матчів. Зробіть вивчення мови таким, аби воно було саме про вашу дитину, її особистість, характер та темперамент. У вас активна дитина? Грайте в рухливі ігри, співайте пісні у супроводі з рухами (If You’re Happy, Days of the Week Song, Put On Your Shoes, I See Something Pink, One Little Finger). Якщо вашій дитині більше до вподоби спокійні ігри, робіть з нею проекти (попросіть її намалювати ілюстрації останніх вивчених слів), вивчайте слова за допомогою карток (наприклад, вивчаючи повсякденні об’єкти, ви можете попростити дитину покласти картку на предмет, якій написано чи намальовано на картці). Більше ідей проектів можна знайти на сайтах Art Projects for Kids, Artful Parent, Funology, Enchanted Learning.

Навіть коли ваша дитина просто грається, запитайте у неї англійською:

What are you doing/playing?
Can I play?
What’s that?
Would you like this (block, ball, doll)?

Головне – не нав’язуватися у гру та задавати забагато нудних питань. Коли дитина мимохіть почне відповідати вам англійською – ви на вірному шляху!

4. Зробіть вивчення мови наочним.

Звертайте увагу дитини на те, як мова використовується в реальному світі. Це може бути улюблений персонаж мультику, який говорить англійською, запозичені слова, свята, спорт. Одним із способів унаочнити мову можуть стати рольові ігри. Запропонуйте дитині декілька ситуацій на вибір: у ресторані, в магазині іграшок, в транспорті та «програйте» з нею цю ситуацію. Якщо дитина спершу буде використовувати рідну мову, повторіть те, що вона сказала, англійською. Поступово дитина вивчатиме потрібні фрази і буде брати участь у рольовій грі. Аби зробити такі ігри ще більш значущими, використовуйте реальні предмети – іграшки для іграшкового магазину, поставте стільці в ряд для автобуса, накрийте стіл для ресторана, намалюйте меню разом з дитиною. Чим більше ентузіазму ви покажете у підготовці, тим вище буде мотивація дитини використовувати іноземну мову у такій грі.

5. Нехай досвід навчання стане спільним для вашої родини та друзів.

Діліться англійською з друзями та рідними! Попросіть дорослих дітей розмовляти англійською з молодшими у певний день тижня. Або нехай дитина обере фільм англійською, а ви допоможете влаштувати домашній кінопоказ. У процесі створення запрошень чи квитків дитина буде тренуватися писати англійською, але це будуть не нудні вправи, а реальне та веселе завдання.

Окрім цього, шукайте місця чи людей, з якими ваша дитина змогла б спілкуватися англійською. Це може бути дитячий клуб або англомовний родич чи знайомий. Щира причина для спілкування забезпечить високу мотивацію дитини.

6. Будьте чутливими до настрою дитини.

Найгірше, що ви можете зробити для мотивації дітей щодо вивчення мови – це заставляти їх займатися, коли вони втомлені, не в гуморі, або чимось стурбовані. Натомість, навчіться розпізнавати правильний час для занять, коли дитина активна та готова сприймати нову інформацію. Якщо ви почали гру, але бачите, що дитина її не сприймає, краще зачекати та спробувати пізніше, ніж змушувати продовжувати.

7. Використовуйте онлайн ресурси.

Навіть дітей, які найбільше опираються вивченню мови, можна заохотити новими технологіями та гаджетами. Ось деякі вебсайти, які допоможуть вашим дітям вивчати англійську весело:

Fun Brain – розроблений для американських шкіл, сайт налічує більше 100 інтерактивних ігор для вивчення письменності. Наприклад, у грі Grammar Gorillas дитина вчиться розрізняти частини мови, аби нагодувати горил бананами. Також на сайті є книги для читання.

PBS Kids – на сайті безліч відео, додатків та інтерактивного контенту. Варто заглянути у розділ PBS Parents, де ви знайдете ідеї англомовних вечірок та зможете підготувати їх разом з дітьми.

International Children’s Digital Library (ICDL) – одна з найбільших безкоштовних колекцій дитячих книжок. Ви отримуєте доступ до книжок навіть без реєстрації на сайті. Книжки можна шукати по мові, віку читача та жанру. Один із прикладів роботи з сайтом – попросити дитину читати вам вголос на ніч обрану нею книжку. Або ж спочатку можете прочитати ви, а дитині дати повторити за вами. Читання книжок, особливо ілюстрованих – чудовий спосіб розвинути мову, оскільки кожна сторінка містить картинки, що діють як візуальне пояснення. Мова таких книжок спрощена та базується на повторах, тож діти звикають до вимови та ритму. Читання розширює словниковий запас та мотивує дитину задавати питання про героя та сюжет. Якщо ви не до кінця впевнені у читанні вголос англійською, можна скористатись аудіо-книгами. Вони також чудово підходять для прослуховування у машині під час подорожей.

Мобільні додатки:

Gus on the Go

iOs/Android

$3.99

У цьому додатку сова на ім’я Гус проведе з вашою дитиною 10 інтерактивних занять і навчить її 90 слів. Завершення кожного уроку закінчується грою, що сильно мотивує малят. Аудіо, записане носіями мови, допоможе вивчити правильну вимову, а анімація ну просто супер мила!

Teach Kids Languages

iOs/Android

безкоштовно, плата за додатковий контент

У цьому додатку вивчення мови повністю побудовано на грі. Він підходить для дітей віком 2–7 років. Великий плюс додатку – спокійна гамма кольорів, яка зайвий раз не стимулює дитину. Велика кількість кросвордів та тестів та ігор на запам’ятовування слів вивчення мови точно не буде нудним. Додаток дозволить вивчити написання та вимову базових слів – кольорів, чисел, тварин, елементів одягу.

Pacca Alpaca

iOs/Android

безкоштовно

Додаток призначений для діток 2–6 років. Подорожуючи зі смішним гідом-альпакою, дитина вивчить базовий словниковий запас. Під час подорожі дитина збирає сувеніри, певна кількість яких відкриває доступ до відео. В додатку є 9 рівнів з аудіо-супроводом.

Fun Easy Learn

iOs/Android

безкоштовно, плата за додатковий контент

Додаток має три рівня – від початкового до просунутого, тому підійде для будь-якого віку. Усього він налічує 5,000–6,000 слів з аудіо супроводом. Слова розподілені по 15 основних темах та 140 категоріях. Додаток розрахований на візуальне та слухове сприйняття.

Studycat

iOS/Android

Це не просто додаток, це мовний курс для дітей віком 3–10 років. Він комбінує переваги традиційних курсів з інтерактивними елементами – іграми, музикою та анімованими персонажами. Слова представлені у різних контекстах, щоб показати усі їхні значення. Аудіо записане як чоловічими, так і жіночими голосами та ілюструє варіації вимови.

Words With Friends

iOs/Android

безкоштовно

Ця гра схожа на автоматизований Scrabble, де учасникам потрібно створювати слова та отримувати за це бали. Ви можете використовувати її під час сімейного дозвілля чи влаштувати чемпіонат серед друзів ваших дітей  – нехай вони повправляються спочатку один на один, переможець (той, хто набрав найбільше балів) проходить у наступний тур, і так поки не залишиться один чемпіон. Цікавий спосіб вчити правопис та активувати словниковий запас!

Heads Up!

iOs/Android

$0.99

Цей аналог UNO допоможе навчитись описувати будь-яке слово, не називаючи його прямо. Гра допоможе дітям стати впевненішими під час мовлення, змусить їх шукати синоніми, антоніми та прикметники. Чудовий спосіб провести вечір в родинному колі!

Fluentu

iOs

$8–$18 на місяць

Інтерактивний додаток для будь-якого віку. Вивчення мови базується на аутентичних відео (уривки фільмів та мультфільмів, новини, реклама, промови). Кожне відео має субтитри та відповідає певному рівню володіння навиком (наприклад, початкове аудіювання), під кожне відео розроблений урок з поясненням та відпрацюванням нових слів. Цікавий спосіб вчити мову, особливо для підлітків та дорослих!

8. Скористайтесь перевагами пасивного вивчення мови.

Мабуть ми не відкриємо вам Америки, якщо скажемо, що вивчення іноземної мови у дітей та дорослих відбувається у різний спосіб. Якщо у дорослому віці ми застосовуємо свідоме вивчення правил та практику мови, то діти до певного віку всотують її в себе, і для цього їм не потрібно її активно використовувати. Достатньо створити середовище, у якому ця мова буде звучати. І тоді дитині не потрібно буде імітувати слово «cat», щойно вона його почує, адже це може викликати страх зробити помилку та спротив. Натомість, вона почує це слово від різних мовців багато разів, перш ніж спробує сказати його сама. Саме тому радіо та мультфільми англійською, навіть увімкнені на фоні під час приготування вечері – чудовий спосіб пасивного вивчення мови для вашої дитини.

Мультфільми для малечі:

Martha Speaks – мультик про собаку, який вчиться розмовляти після того, як скуштував супу з літерами. Кожен епізод присвячений вивченню нових слів.

Word Girl – супердівчинка воює з ворогами за допомогою слів.

Doki – мультик про експедиції Докі та його команди.

Для шкільного віку:

Adventure Time – дуже дивний мультик, схожий на дорослий, де хлопчик та його собака подорожують фентезійними країнами.

Regular Show – мультфільм про тварин, які постійно потрапляють у біду, особливо через лінощі.

Dexter’s Laboratory – Декстер – хлопчик-геній, який видумує унікальні технології. Звісно, якщо спершу їх не знищить.

Phineas and Pherb – брати-дослідники, які також займаються творчістю та наукою, хоча дорослі забороняють їм це робити через їхній вік.

Для підлітків:

Avatar: The Last Airbender – чудове аніме про хлопця, який призначений покласти край війні між двома народами.

The Wild Thornberrys – Елайза – просто 12-річна дівчинка, яка вміє розмовляти з тваринами. ЇЇ батьки знімають фільми про дику природу, а її найкращим другом є шимпанзе!

Teen Titans, Young Justice – відносяться до супергеройських мультиків, але супергероями є підлітки, а отже це шоу торкається важливих підліткових тем кохання, дружби, добра і зла.

І найголовніша порада:

9. Розслабтеся.

Не треба робити трагедії через те, що ваша дитина поки що не розмовляє англійською або робить багато помилок. У вашої дитини в голові відбувається довгий процес декодування нової мови та віднаходження у ній шаблонів. Вживання мови дитиною почнеться тільки після тривалого часу прослуховування мови та знайомства з її структурою.

Якщо у вас зовсім немає часу займатися з дитиною англійською мовою вдома – запрошуємо вас та ваших дітей на дитячу англійську від Cambridge Club. У нашій програмі ігри, пісні, вистави, малювання та проекти англійською, а також підготовка до дитячих іспитів на міжнародний сертифікат YLE!

 

У підготовці матеріалу були використані наступні статті:

http://www.britishcouncilfoundation.id/en/en/english/articles/motivate-child-part-1

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/helping-your-child/motivating-your-child

https://www.britishcouncil.org/voices-magazine/ten-ways-support-your-childs-english-learning-home

Use These 6 Best Language Learning Apps for Kids and Unlock Your Inner Child

10 Best, Shockingly Good Apps for ESL Teachers

Parents and Teachers Unite: The 10 Best ESL Websites for Kids to Learn English Anywhere

Share

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *